Mar 162014
 
12

Vo Veľkom Mederi sa hral šláger 17. kola Majstrovstiev regiónu Západ, derby proti susedovi z Gabčíkova rozhodol jediný gól.
Víkendové počasie neprialo futbalu, výnimkou nebol ani Žitný ostrov. Hoci fúkal silný vietor, zápas sledovala parádna kulisa 1200 divákov! Sobotňajší futbal mal grády od úvodnej minúty, domáci Szabó sa presadil hlavou už v 11. min., ale kedže zakončoval z postavenia mimo hry, jeho gól neplatil. Ďalšie šance Veľkého Medera zahodili Gőgh a opäť Szabó, hostia kontrovali jedovkou Čirika z priameho kopu z dobrých 30 m. Rozhodnutie prišlo krátko po obrátke, keď sa v skrumáži pred bránkou hostí najlepšie zorientoval Mészáros. Po hodine hry mal blízko k vyrovnaniu opäť exligista Čvirik, tentoraz jeho ďalekonosnú delovku zastavilo brvno domácej svätyne. S blížiacim sa záverom stúpala aj nervozita, na čom sa podpísalo aj pochybenie hlavného rozhodcu, ktorý po druhej žltej karte nevylúčil hráča hostí Pauknera.

MŠK Veľký Meder – OFC Gabčíkovo 1:0 (0:0)
MŠK: Rožník – Tuschel, Szabó, Filipský, Petráš (84. Gerhát), Mészáros, Dömötör (58. Pisár), Gőgh (75. Föglein), Musil, Wilson Speck, Čtvrtníček.
OFC: Kopecký – Faragó, Čvirik, Zelenický (69. Lelkes), Kotora (80. Ágh), Bolega, Casado Garcia, Murányi (61. Szöcs), Lénárt, Paukner, Bognár.
Gól: 48. Mészáros. Pred 1200 divákmi rozhodovali Černek – Vajíček, Jančok, ŽK: Tuschel – Paukner, Lénárth, ČK: Paukner – rozhodca jej udelenie oznámil po stretnutí.

Na tiulnej snímke je momentka zo stretnutia 17. kola Majstrovstiev regiónu Západ MŠK Veľký Meder – OFC Gabčíkovo, jej autorom je Zoltán Kovács.