Mar 212014
 
komarno

Svätý Peter aj Okoličná na Ostrove boli hore nohami, svojou návštevou ich poctil prvý muž slovenského futbalu Ján Kováčik.
Prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik navštívil oba kluby v piatok 14. marca v rámci “vizity” Oblastného futbalového zväzu Komárno, ktorého predseda František Nagy sprevádzal čestných hostí pri Dunaji v aj v spoločnosti predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho. Na sekretariáte ObFZ Komárno venoval Ján Kováčik Františkovi Nagyovi dres Mareka Hamšíka, a tiež loptu s podpismi hráčov slovenskej reprezentácie. Pri návšteve Okoličnej na Ostrove vítala vzácnych hostí starostka obce Iveta Feketeová, rovnako ako v obci Svätý Peter starosta Jozef Jobbágy. “Bez ľudí zapálených pre najkrajší kolektívny šport, ktorí sa mu nezištne venujú vo svojom voľnom čase, by bola futbalová mapa Slovenska oveľa chudobnejšia. Som rád, že na vlastné oči som sa mohol presvedčiť, že aj na južnom Slovensku sa futbalu v týchto neľahkých časoch darí,” ocenil Ján Kováčik na stretnutiach s predstaviteľmi obcí ako aj zástupcami oboch klubov podporu miestnych samospráv a dlhoročnú obetavú činnosť dobrovoľných funkcionárov. “Oblastný futbalový zväz Komárno je stabilným článkom v skladačke nášho regiónu, jeho predseda František Nagy predstavil štruktúru súťaží, veľa sme hovorili aj o aktuálnych problémoch, ktoré trápia futbal na tejto úrovni. Aj preto sme sa rozhodli prispieť dotáciou na činnosť všetkým dvanástim oblastným futbalovým zväzom v našom regióne,” uviedol pri návšteve Komárno predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Bohatý program spestrilo popoludnie na ihrisku vo Svätom Petri, kde zväzoví funkcionári diskutovali s mládežníkmi, ktorí pre túto príležitosť obetovali aj pár minút z predzápasovej tréningovej jednotky.

Na titulnej snímke zľava sekretár ObFZ Komárno Róbert Kasznár, prezident SFZ Ján Kováčik, predseda ObFZ Komárno František Nagy, predseda ZsFZ Ladislav Gádoši a sekretárka ObFZ Komárno Mária Pati Nagyová.