Mar 232014
 
paukner

Zápas 17. kola Majstrovstiev regiónu Západ medzi Veľkým Mederom a Gabčíkovom (1:0) spustil vlnu emóciu, bodku za nimi urobili v týždni rozhodnutia Komisie rozhodcov a Disciplinárnej komisie.
Derby na Žitnom ostrove, ktoré sa hralo v nedeľu 16. marca vo Veľkom Mederi, malo štatút šlágra kola. Komisia rozhodcov zverila zápas do rúk jedného z najskúsenejších arbitrov Juraja Černeka zo Skalice, ktorý bol po minulej sezóne vyhlásený v hlasovaní klubov účinkujúcich v Majstrovstve regiónu Západ za vôbec najlepšieho rozhodcu tejto elitnej súťaže. Zápas Veľký Meder – Gabčíkovo rozhodol jediný gól, dohru spustila oficiálna sťažnosť OFC Russel Gabčíkovo, ktorá bola adresovaná Komisii rozhodcov, a tiež predsedovi Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavovi Gádošimu.
“Sťažnosť Gabčíkova bola vo viacerých bodoch opodstatnená, pri šetrení sme brali na zreteľ správu delegáta stretnutia a pozreli sme si aj videozáznam z tohto zápasu,” začal s vysvetľovaním predseda Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Prešinský. “Opatrenia a závery, ktoré sme vyvodili, sú v súlade so Zásadami pre činnosť Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu. Trest o zastavení činnosti konkretizovať nebudem, za posledné roky je ale určite najvyšší, aký naša komisia udelila,” uviedol Ladislav Prešinský na margo trestu pre hlavného rozhodcu.
Zápas šetrila aj Disciplinárna komisia, kameňom úrazu boli dve žlté karty pre hráča Gabčíkova Matúša Pauknera, po ktorých mala nasledovať červená karta, ale nestalo sa tak. “Na základe vlastného zistenia, a tiež stanoviska delegáta stretnutia a Komisie rozhodcov sme upustili od disciplinárneho opatrenia,” komentoval verdikt Disciplinárnej komisie Západoslovenského futbalového zväzu jej predseda Miroslav Vlk.
“Som presvedčený, že podobné pochybenia sa opakovať nebudú. Aktuálne kolo už prebehlo bez rušivých momentov. Signál o nulovej tolerancii, ktorý vyslala Komisia rozhodcov, treba brať s maximálnou vážnosťou,” komentoval prísny meter predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.

Na titulnej snímke z archívu je hráč Gabčíkova Matúš Paukner (v modrom drese). Hoci videl vo Veľkom Mederi dve žlté karty, zápas dohral. Disciplinárna komisia od jeho potrestania správne upustila.