Mar 232014
 
20140322 MSRnepocujucich SKSNnovezamky SFZ

Majstrovstvá Slovenska nepočujúcich športovcov vo futsale vyvrcholili finálovým turnajom v bratislavskom Dome športu.
Štyri tímy súperili v sobotu 22. marca na palubovke bratislavského Domu športu o prvenstvo na finálovom turnaji majstrovstiev Slovenskej republiky. Predtým sa mužstvá stretli v období od októbra 2013 do februára 2014 na turnajoch v Bratislave, Trenčíne a v Nových Zámkoch. Spoluorganizátorom turnaja bol Slovenský futbalový zväz, ktorý v rámcii Grassroots programu podpísal na začiatku roka zmluvu so Slovenskou federáciou nepočujúcich športovcov o spolupráci a podpore v oblasti futbalových a futsalových aktivít nepočujúcich športovcov.
Prvenstvo na turnaji získal podľa očakávania ŠKŠN 1947 Bratislava. Úlohu favorita potvrdil už v prvom zápase, keď deklasoval Trenčanov 9:1. Ozdobou dňa bol záverečný duel proti ŠKN Nové Zámky, ktoré obsadili v konečnom účtovaní druhú priečku. Bronz vybojovala juniorka ŠKŠN 1947 Bratislava, štvrté miesto patrí futsalistom z Trenčína.
Ceny pre víťazov odovzdával prezident Slovenskej federácie nepočujúcich športovcov Miloš Štefek, generálny sekretár SFNŠ Dušan Dědeček a koordinátor Grassroots futbalu SFZ Vladimír Lupták.
Koordinátor futsalu nepočujúcich športovcov Rastislav Hrdlík uzavrel po turnaji nomináciu reprezentácie Slovenska nepočujúcich futsalistov na medzinárodný turnaj v Bosne a Hercegovine. Tá sa 29. marca 2014 v Banje Luke postupne stretne s reprezentáciami Českej republiky, Slovinska, Srbska, Chorvátska a domácej Bosny a Hercegoviny.

Výsledky finálového turnaja – 22. marec 2014:

ŠKŠN 1947 Bratislava – ŠKN Trenčín 9:1
ŠKN Nové Zámky – ŠKŠN 1947 Bratislava jun. 5:2
ŠKŠN 1947 Bratislava jun. – ŠKN Trenčín 6:6
ŠKN Nové Zámky – ŠKŠN 1947 Bratislava 4:6

Individuálne ocenenia:

Najlepší brankár: Eugen Bóna (ŠKN Nové Zámky)
Najlepší hráč: Viktor Gál (ŠKŠN 1947 Bratislava)
Najlepší strelec: Dušan Kolcún (ŠKN Nové Zámky) – 16 gólov

Konečné poradie Majstrovstiev SR vo futsale nepočujúcich:

1. ŠKŠN 1947 Bratislava
2. ŠKN Nové Zámky
3. ŠKŠN 1947 Bratislava jun.
4. ŠKN Trenčín

Na titulnej snímke sú hráči FKN Nové Zámky po záverečnom vyhodnotení so striebornými medailami z Majstrovstiev Slovenska nepočujúcich športovcov vo futbale.