Mar 242014
 
foto 042

Veľká pozornosť sa v 18. kole Majstrovstiev regiónu Západ upierala do Palárikova, zverenci Petra Zelenského porazili Veľký Meder vo výbornom zápase presvedčivým výsledkom 3:0.
Od začiatku sa hralo vo vysokom tempe, aktivitu postupne preberali na svoje kopačky domáci hráči. Prvú veľkú šancu mal v 21. min. Kunovský, po rýchlej kontre do otvorenej obrany hostí chýbali jeho lobu iba centimetre. Keď sa ale napĺňala úvodná polhodina hry, Janso šikovne kopol z 25 m pohotovo loptu ponad brankára Veľkého Medera Rožníka. Palárikovčania boli na koni, na 2:0 zvyšoval po šikovnom prieniku srbský legionár Drljača a presne po hodine klincoval výsledok 3:0 po kombinácii do rozhodenej obrany hostí striedajúci Španír. V závere videl po zbytočnom faule v strede ihriska druhú žltú kartu a následne aj červenú český legionár v drese Veľkého Medera Čtvrtníček. Do rámca výborného zápasu zapadol výkonom aj hlavný rozhodca stretnutia Tibor Santa so svojimi asistentmi Miroslavom Žiakom a Jurajom Halíčkom.
“Vynikajúci futbal v skvelej kulise by sa nestratil ani vo vyššej súťaži,” povedal po stretnutí predseda Západoslovenského futbalového zväzu. Sklamanie v tábore hostí vyjadril manažér Veľkého Medera Zoltán Csóka: “Zaostali sme za očakávaním, ťažko by sme hľadali v našom mužstve jediného hráča, ktorý si zastal svoje miesto.” Veľká radosť naopak zavládla v tábore víťazov, šéf klubu Branislav Bízik neskrýval nadšenie: “Boli sme lepším tímom, chlapci svojim výkonom urobili veľkú radosť našim fanúšikom, víťazstvo sme si zaslúžili.”

OTJ Palárikovo – MŠK Veľký Meder 3:0 (1:0)
OTJ: Balogh – Vajda, Chebeň (39. Španír), Blaho, Farkaš, Sedlák (79. Mijailovič), Janso, Petrovič, Krajčovič, Kunovský (84. Hrašna), Drljača.
MŠK: Rožník – Tuschel, Szabó, Filipský, Petráš (65. Dömötör), Mészáros, Gőgh (73. Gerhát), Pisár (65. Föglein), Musil, Speck, Čtvrtníček.
Góly: 29. Janso, 53. Drljača, 60. Španír. Pred 400 divákmi rozhodoval Santa, ŽK: Farkaš, Drljača – Tuschel, Čtvrtníček, ČK: 82. Čtvrtníček (po 2 ŽK).

Na titulnej snímke je momentka po stretnutí 18. kola Majstrovstiev regiónu Západ OTJ Palárikovo – MŠK Veľký Meder. Hráči víťazného tímu sa delilo o radosť so šéfom klubom Branislavom Bízikom.