Mar 292014
 
vlk_730x350

Vstup do jarnej časti Majstrovstiev regiónu Západ priniesol zaujímavú situáciu v podobe “vylúčenia-nevylúčenia” hráča Gabčíkova Matúša Pauknera v zápase 17. kola vo Veľkom Mederi. Hoci spomínaný hráč dostal dve žlté karty, červený trest v podobe vylúčenia ho nepochopiteľne obišiel. Exemplárny verdikt Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu prezentoval jej predseda Ladislav Prešinský, ktorý bol na zápase vo Veľkom Mederi aj osobne a veľké rozčarovanie vyjadril už krátko po stretnutí. “Neexistuje žiadne ospravedlnenie na pochybenia, aké sa udiali v zápase Veľký Meder – Gabčíkovo, v tomto smere ide zo strany Komisie rozhodcov jasný signál o nulovej tolerancii,” uviedol Ladislav Prešinský na margo výšky trestu, ktorý komisia v zmysle konvencie nezverejnila.
Diskusiu vyvolalo v týždni rozhodnutie Disciplinárnej komisie Západoslovenského futbalového zväzu, ktorá upustila od potrestania hráča Gabčíkova Matúša Pauknera. Stanovisko “disciplinárky” vysvetlil jej predseda Miroslav Vlk: “Rozhodca udelil hráčovi Pauknerovi dve žlté karty, na základe správy delegáta stretnutia, stanoviska Komisie rozhodcov a aj na základe vlastných zistení však bolo evidentné, že prvá žltá karta bola udelená v rozpore s pravidlami. Disciplinárna komisia preto svojim rozhodnutím zo dňa 19. marca v uznesení číslo 1313 upustila od disciplinárneho opatrenia voči hráčovi Pauknerovi na základe článkov 37/11 a 38/1 Disciplinárneho poriadku.” Reakcia Matúša Pauknera bola výsostne futbalová – v ďalšom kole v stretnutí Gabčíkovo – Domaniža (5:1) strelil tri góly!
Disciplinárna komisia Západoslovenského futbalového zväzu mala na svojom stredajšom zasadnutí na stole obdobný prípad, hráča Veľkého Medera Ondřeja Čtvrtníčka ale trest za vylúčenie v Palárikove neminul. “Tento prípad je úplne iný, vôbec sa nedajú porovnávať. Hráč Čtvrtníček dostal preukázateľne obidve žlté karty, čo okrem zápisu o stretnutí potvrdil vo svojej správe aj delegát, máme k dispozícii tiež stanovisko Komisie rozhodcov a opäť aj vlastné zistenia. Trest v podobe nepodmienečného zastavenia činnosti na jeden zápas je adekvátny miere previnenia,” komentoval predseda Disciplinárnej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Miroslav Vlk verdikt.

Na titulnej snímke je rozhodca zápasu 18. kola Majstrovstiev regiónu Z8pad Palárikovo – Veľký Meder (3:0) Tibor Santa, ktorý zvládol spomínané stretnutie na výbornú. Na fotke vo výreze je predseda Disciplinárnej komisie Západoslovenského futbalového zväzu Miroslav Vlk. V posledných dňoch mala jeho komisia práce vyše hlavy.