Mar 302014
 
IMG_2523

V Zlatých Moravciach sa tešili pri premiére svojho vynoveného štadióna z prvého jarného víťazstva. Zverenci Branislava Mráza porazili Ružomberok.
Práce na počiatočnej fáze rekonštrukcie futbalového štadióna ViOnu dospeli do záverečného štádia. Hotovo si na ViOne povedali práve včas, na vynovený krst prišiel v poslednú marcovú sobotu Ružomberok s renomovaným Jozefom Chovancom.
Najvýraznejšími zmenami je zastrešenie jednotlivých tribún a odstránenie valov po krajoch ihriska za bránami. „Sektor C oproti hlavnej tribúne sme do majstrovského zápasu dokázali zastrešiť. Rovnako aj sektory za bránami budú čiastočne zastrešené. Osadený je veľký LED panel. Tým, že zmizli valy za bránami, dostalo ihrisko trošku iný tvar. Okolo neho je potom umelá tráva,“ povedal ekonomický riaditeľ FC ViOn Martin Ondrejka na margo najväčších zmien. „V podstate prebehlo všetko bez výraznejších komplikácií. Išli sme podľa plánu, žiadny vážny problém sa nevyskytol,“ pokračoval Ondrejka junior, pričom netajil spokojnosť. „Povedal by som, že skutočnosť možno až prekonala naše predstavy o tom, ako bude štadión vyzerať. Úplne inak ako na papieri, vyzerá skutočne veľmi dobre,“ povedal.
Futbalistom Zlatých Moraviec tak nezostáva iné, ako na vynovenom štadióne vyhrávať. V sobotu sa tešili z prvého bodu v jarnej časti. „Verím, že v domácich zápasoch, aj s podporou našich fanúšikov, nám to pôjde lepšie. Hlavne bodovo, pretože herne to doteraz nebolo zlé,“ uzavrel Martin Ondrejka.
Posun prác na vynovenom štadióne v Zlatých Moravciach ocenil aj predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. “Projekt s názvom Ligové futbalové štadióny pripravil Slovenský futbalový zväz ešte v roku 2012 v rámci Strategického plánu rozvoja futbalu SFZ na roky 2011-2014. Tento projekt odštartoval minulý rok, vláda Slovenskej republiky naň schválila dotáciu zo štátneho rozpočtu vo výške 4,5 milióna eur každoročne počas desiatich kalendárnych rokov,” predstavil Ladislav Gádoši zdroje financovania rekonštrukcie štadióna FC ViOn cez projekt Slovenského futbalového zväzu. V rámci najväčšieho futbalového regiónu už práce bežia aj na štadióne Antona Malatinského v Trnave.

Na titulnej snímke Patrika Lavického je pohľad na nové tribúny štadióna FC ViOn v zápase Zlatých Moraviec s Ružomberkom.