Apr 022014

volkovce - neded 008

Pohár Západoslovenského futbalového zväzu pokračoval prvými zápasmi semifinále, domáce tímy sa z víťazstva netešili.

OK Častkovce – TJ Iskra Borčice 2:2 (2:0), 53. Madro (11 m), 67. Kostelan – 6. Gorelka, 24. Púček. V zápase dvoch rozdielnych polčasov začali lepšie hostia. Zverenci Róberta Nováka strelili rýchle dva góly, a toe ešte ďalšie tri-štyri šance hostia zahodili. Hneď po obrátke mohli Borčice zvýšiť na rozdiel troch gólov, z brejku ale gól nedali a vzápätí sa potvrdilo známe nedáš-dostaneš, keď z penalty vrátil domácich do hry Madro. Častkovce po góle akoby chytili druhý dych a podarilo sa im aj vyrovnať. Vzhľadom na priebeh druhého polčasu je remíza spravodlivá. Hoci rozhodca ukázal sedem žltých kariet, zápas mal slušnú úroveň. OK: Kukučka – Rusnák, Osuský, Gono, Luštík, Čechvala, Gajdošík (81. Ondrejka), Kostelan, Ščepko, Madro, Ostrovský (52. Hevier). Tréner Pavol Kopačka.
TJ ISKRA: Žilka - Kočka, Vanák, Masárik, Gorelka (78. Decký), Ďurica (70. Suchý), Púček, A. Plavšić, Šimček, Živčic, M. Plavšić (46. Kozík). Tréner Róbert Novák.
Pred 150 divákmi rozhodovali Španka – Paulovič, Kalčík.

FC ViOn Zlaté Moravce B/Volkovce – MŠK Thermál Veľký Meder 1:3 (1:0), 3. Hadžič – 47. a 76. Mészáros, 54. Pisár. Domácim vyšiel úvod, už v 3. min. sa presadil srbský legionár Hadžič. Volkovce boli pri chuti, gólovú poistku sa im ale pridať nepodarilo. Druhý polčas sa už hral v réžii favorita, ktorému vrátil istotu rýchly gól Meszárosa a o chvíľu sa parádnym volejom Pisára dostali hostia dokonca aj do vedenia. Veľký Meder v ďalšom priebehu kontroloval zápas, víťazstvo zverencov Petra Léranta ešte prikrášlil dvojgólový strelec Mészáros. Výsledok vyjadruje dianie na trávniku.
FC VION B: Novota – Vnad, Hadžič, Kozolka (65. Pacalaj), Žembera, Bakaľár (83. M. Chovanec), Charizopulos, Mazan, Žák, Korman, J. Chovanec (88. Roman). Tréner Tomáš Kozolka.
MŠK THERMÁL: Rožník (46. Lacko) – Buka (84. Lérant), Szabó, Filipský, Petráš, Meszáros, Gogh (63. Kákics), Pisár, Musil, Speck, Gerhát. Tréner Peter Lérant.
Pred 100 divákmi rozhodovali Šima – Štrba, Ábel.