Máj 082014
 
P1000267

Finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu sa v Skalici hralo v réžii Borčíc, Iskra zapálila víťaznú vatru už v prvom polčase.

MŠK Thermál Veľký Meder – TJ Iskra Borčice 1:3 (0:3)
Odvážnejšie začal Veľký Meder, z prvých rohov ale nevyťažili nič a paradoxne zahrmelo na druhej strane, pričom Borčice využili na strelenie úvodného gólu hneď prvú návštevu v šestnástke súpera. Bežala 7. min., keď sa po akcii exligistu Tomka presadil parádnou individuálnou akciou Púček. Borčice boli na koni, z ulity sa ale vytiahnuť nenechali ani v ďalšom priebehu. Zverenci Róberta Nováka čakali trpezlivo na ďalšiu príležitosť, ktorá prišla v 22. min., opäť sa v šanci ocitol Púček, ktorý šikovne zbehol za obranu súpera s prehľadom pridal druhý gól Iskry. Veľký Meder sa mohol vrátiť do zápasu po polhodine hry, pred Mészárosom ale včasným vybehnutím ratoval nebezpečenstvo brankár Zaťko. Borčiciam na druhej strane vyšlo všetko, na čo siahli, svoj hetrik korunoval najlepší hráč na ihrisku Púček po ďalšej prihrávke Tomka. Bolo rozhodnuté, po obrátke sa čakalo, či mimoriadne aktívny Púček pridá ďalší gól, aby zveľadil náskok štvrtoligisti. Bolo sa na čo pozerať, Veľký Meder sa tiež snažil aspoň o strelenie čestného gólu, ale gólové hlavičky Tuschela ani streidajúceho Végha si cestu za chrbát skvelého Zaťka v bráne Iskry nájsť nedokázali, až do tretice sa v 88. min. presadil opäť hlavou Tuschel, ktorý podpísal zápasový účet.

Góly: 88. Tuschel – 7., 22. a 39. Púček 0:3.
MŠK Thermál: Rožník – Tuschel, Szabó, Filipský (46. Gerhát), Petráš, Meszáros, Gögh (63. Dömötor), Pisár (72. Végh), Musil, Wilson, Čtvrtníček. Tréner Peter Lérant.
TJ Iskra: Zaťko – Kočka, Decký, Masárik, Gorelka (75. Luhový), Ďurica (84. Mačina), Púček, Senko, Tomko (84. Palasiewicz), Gábor, Živčič. Tréner Róbert Novák.
Pred 1 200 divákmi rozhodovali Santa – Klabník, Kalčík.

Na titulnej snímke radosť futbalistov Borčíc, ktorí vyhrali Pohár Západoslovenského futbalového zväzu.