Máj 092014
 
strihaju

Vynovený futbalový stánok v Skalici krstilo pohárové finále Západoslovenského futbalového zväzu, pásku prišli strihať najvyšší predstavitelia zväzu aj vlády Slovenskej republiky.
Rekonštrukcia futbalového štadióna aj atletického oválu sa spustila 19. augusta minulého roku, za necelých deväť mesiacov dostal areál NFK Skalica úplne nový šat, ladený do klubových zeleno-bielych farieb. Krásne sa zelenal aj novučičký trávnik, ktorý sa dnes môže pokojne merať so štadiónmi v najvyššej súťaži. Hraciu plochu lemuje nový tartanový povrch pre atlétov, aj samotní diváci sledovali pohárové finále z pohodlia nových diváckych sektorov po stranách hlavnej tribúny. Hoci Skaličania hrávali pre rekonštrukciu hlavnej plochy svoje domáce zápasy na umelej tráve, zverenci Štefana Horného valcujú v tejto sezóne jedného súpera za druhým. Skalica je na najlepšej ceste, aby sa tu už od leta hrala druhá najvyššia súťaž!
Štvrtkovú slávu spustilo vystúpenie dychovej hudby Skaličané, štvrťhodinu pred výkopom pohárového finále bolo naplánované slávnostné prestrihnutie pásky, symbolizujúce oficiálne otvorenie vynoveného štadióna. Pásku strihali aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik, predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši, minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič aj primátor Skalice Stanislav Chovanec. Slávu na skalicom štadióne spestrili svojim vystúpením aj roztlieskavačky Taxisu, 1 200 divákov sa vo štvrtok postaralo o krásnu kulisu milej slávnosti.

Na titulnej snímke momentka zo slávnostné prestrihnutia pásky, zľava minister školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky Dušan Čaplovič, primátor Skalice Stanislav Chovanec, prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik a predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.