Máj 092014
 
SKALICA_02

Superlatívy na adresu organizátorov finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu nemajú konca kraja, v Skalici sa zhostili sľubu starého presne jeden rok na jednotku s hviezdičkou.
Futbalisti Skalice vyhrali presne pred rokom Pohár Západoslovenského futbalového zväzu, keď vo finále, ktoré sa hralo v Prievidzi, porazili rezervu Zlatých Moraviec vysoko 6:0. “Vo víťaznej eufórii mi vtedy prisľúbili, že o rok sa bude hrať pohárové finále na ich štadióne a svojho slova si Skaličania dostáli. Chlapi držia slovo, funkcionári Skalice pripravili nášmu pohárovému vrcholu naozaj dôstojnú bodku, ktorá sa mohla smelo rovnať aj vyvrcholeniu Slovenského pohára,” uviedol spokojný predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši. Kulisu na štadiónu aj celkovú atmosféru finálového zápasu pohára najväčšieho futbalového regiónu kvitoval aj prezident Slovenského futbalového zväzu Ján Kováčik: “Skaličania sa naozaj dôkladne pripravili na organizáciu finále, z ktorého urobili sviatok futbalu. Pohár mal dôstojnú kulisu, v ktorej sa museli dobre cítiť hráči aj diváci, klobúk dole.”

V hľadisku skalického štadióna boli k videniu viaceré známe tváre z futbalových trávnikov, titulná snímka zachytáva prezidenta Slovenského futbalového zväzu Jána Kováčika, majiteľa ŠK Slovan Bratislava Ivana Kmotríka a predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho.