Máj 122014
 
P1000260

Borčice majú parádnu fazónu, triumf vo finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu potvrdili v nedeľu vysokým víťazstvom v Križovanoch.
Tréner Iskry Róbert Novák po štvrtkovom úspechu v pohári hovorí o kolektíve, priechod emóciám povolil hráčom už cestou zo Skalice, kde Borčice porazili Veľký Meder výsledkom 3:1. Oslavy ale neubrali Iskre na pohode, v Križovanoch vyhrali hladko v pomere 8:1. S trénerom Róbertom Novákom sme hovorili o pohárovom úspechu Iskry.
Ako sa s odstupom pár dní dívate na víťazstvo Borčíc vo finále Pohára Západoslovenského futbalového zväzu?
- V Skalici sa stretli dve ambiciózne mužstvá, ktoré sa prezentujú rozdielnymi hernými štýlmi. Zápas sa musel páčiť aj divákom, ja môžem vysloviť spokojnosť s výkonmi mojich zverencov.
Zápas vyšiel strelcovi troch gólov vášho mužstva Tomášovi Púčekovi, bol autor hetriku hlavným strojcom vášho úspechu?
- Myslím, že náš úspech je dielom celého mužstva. Spôsob hry, ktorý sme zvolili, sa ukázal ako správny a tri Púčekove góly korunovali náš kolektívny výkon.
Zdalo sa, že proti Veľkému Mederu ste sa nepúšťali do otvorenej partie. Prezradíte, s akými zámermi ste išli do finále?
- Vedeli sme, že s Veľkým Mederom nemôžeme hrať úplne otvorenú hru. Súper je niekde úplne inde čo sa týka trénovanosti, naši hráči navyše chodia do práce, viacerí robili aj v deň zápasu. Je fakt, že máme výborných útočníkov v Tomkovi a Púčekovi, ale tento zápas chcel čosi iné a som rád, že priebeh nám dal za pravdu.
Skalické finále sa hralo pred peknou kulisou, akú vážnosť ste v priebehu sezóny pripisovali poháru vy?
- Keďže som hral aj v najvyššej súťaži, môžem porovnávať, preto si myslím, že pohár má pre mužstvá v regióne veľkú dôležitosť. V jeho finále som bol dvakrát s Trenčianskymi Stankovcami a veľmi dobre som vnímal entuziazmus ľudí, ktorí si vážili možnosť konfrontácie aj s mužstvami z vyšších súťaží. Pohár ponúka úžasný priestor na propagáciu futbalu, ktorá je dôležitá ako z pohľadu hráčov, tak aj divákov či sponzorov.
Pohár ste vyhrali s Borčicami vo veľkom štýle. Aké boli oslavy?
- Hráčom sme povolili voľnejší režim, pilo sa šampanské, oslavovalo sa, ako sa patrí. Po večeri v Skalici sme sa aj s fanúšikmi presunuli dvomi autobusmi domov, cesta bola príjemná. Dozvuky boli parádne, užili sme si radosť, ktorej vo futbale niekedy nebýva veľa. Tešil sa s nami aj majiteľ klubu pán Fabuš, úspech v pohári je vďakou celého mužstva za podporu, ktorej sa nám dostáva. Sme veľmi radi, že sme sa aj takouto formou postarali o výbornú reklamu pre Borčice.

Na titulnej snímke je tréner Borčíc Róbert Novák (prvý zľava) krátko po štvrtkovom víťazstve v Pohári Západoslovenského futbalového zväzu.