Máj 162014
 
kolaz

Slobodné kráľovské mesto Skalica zažilo nájazd chuligánov z Petržalky, po ktorých zostala na vynovených tribúnach v hľadisku spúšť.
Silný dážď sprevádzal súboj 25. kola III. futbalovej ligy Západ medzi mužstvami MFK Skalica – FC Petržalka 1898, ktorý sa skončil výsledkom 3:0. Štadión, ktorý v Skalici pred pár dňami krstili aj za prítomnosti najvyšších predstaviteľov Slovenského futbalového zväzu, bol svedkom invázie chuligánov, ktorým sa dokonca podarilo na pár minút prerušiť zápas, keď po polhodine hry zahádzali výtržníci v sektore fanúšikov hostí dymovnicami atletickú tartanovú dráhu. Štadión aj hracia plocha sa ponorili do dymu, v hre sa pokračovalo až po jeho rozplynutí. Vedenie klubu MFK Skalica vyjadrilo na klubovej stránke svoje pohoršenie nad správaním časti fanúšikov FC Petržalka 1898, ktorí okrem používania pyrotechniky prejavili svoj intelekt obnažovaním sa na verejnosti a následne pálením sedačiek.

Titulná snímka ponúka obrázok na sektor fanúšikov hostí v stretnutí Skalica – Petržalka a vo výreze aj pohľad na spálené sedačky.