Máj 282014
 
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Štrbské Pleso bolo v dňoch od 16. do 18. mája dejiskom rozhodcovského semináru v skupine Talent, svojich zástupcov mal vo Vysokých Tatrách aj najväčší futbalový región.
Komisia rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu nominovala na trojdňový seminár, na ktorom sa stretli vôbec prvýkrát v histórii rozhodcovské talenty zo všetkých štyroch regiónov, až sedemnásť arbitrov s perspektívou. Na Štrbskom Plese sa predstavili zo Západoslovenského futbalového zväzu Peter Havran, Zoltán Kollárovič, Matúš Farkaš, Juraj Halíček, Ondrej Kozolka, Lukáš Pecek, Martin Krivošík, Miriam Matulová, Henrich Juhás, Filip Ondráš, Dominik Husár, Róbert Šandrik, Peter Pati Nagy, Kristián Tvrdoň, Csaba Kosár, Tomáš Birkus, Miroslav Tarabus. “Cieľom bola práca s mladými perspektívnymi rozhodcami a táto úloha bola splnená do bodky. Program seminára bol náročný, som ale rád, že samotní rozhodcovia ocenili kvalitu a úroveň odborných prednášok. Pravidlá futbalu mali pod palcom páni Fašung s Markom, na tému fyzickej prípravy rozhodcu prednášal pán Hianik, mediálnu komunikáciu predstavili manželia Čurní, s motivačnou prednáškou vystúpil pán Kružliak, v programe boli aj inteligenčné testy, modelované tréningy a samozrejme aj regenerácia,” predstavil program semináru predseda Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Prešinský. Vážnosť rozhodcovskému semináru v skupine Talent podčiarkla aj prítomnosť predsedu Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu Mariána Ružbarského.

Na titulnej snímke sú sedemnásti rozhodcovia najväčšieho futbalového regiónu v skupine Talent v spoločnosti predsedu Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Prešinského a predsedu Komisie rozhodcov Slovenského futbalového zväzu Mariána Ružbarského.