Máj 302014
 
chochol

V Chocholnej-Velčiciach sa tešia už v predstihu z postupu do IV. ligy Severozápad, oslavy si na pravom brehu Váhu zopakovali presne po roku, chýr o nich zaletel až k blízkym susedom v Českej republike.
Futbalisti Jednoty Sokol vstupovali do V. ligy Sever v pozícii nováčika, zverenci Jána Kozáreca prešli sezónou ako nôž maslom. V súťažiach riadených Západoslovenským futbalovým zväzom je práve Chocholná-Velčice prvým tímom, ktorý si zabezpečil postup – stalo sa tak už štyri kolá pred záverom súťaže! Definitíva sa zrodila v 26. kole na domácom trávniku proti Ilave, ktorú líder V. ligy Sever vyprášil rozdielom dvoch tried v pomere 4:0! Hetrikom sa zaskvel elitný strelec tímu Chocholná-Velčice Ján Tuharský, ktorý v tejto sezóne posunul métu svojich streleckých úspechov na neuveriteľnú hranicu 31 gólov. Víťaz súťaže stavia na vlastných odchovancoch, mužstvo bez veľkých hviezd si vybojovalo už postup do V. ligy Sever, keď I. triedu ObFZ Trenčín vyhral tím s kolektívnym poňatím hry s parádnym náskokom 17 bodov. Veľký počet odchovancov má za následok, že na zápasy mužstva Chocholná-Velčice chodia návštevy, ktoré im závidia aj súperi.

Na titulnej snímke je pohľad na fanúšičku mužstva Chocholná-Velčice v klubovom tričku, ktoré bude pripomínať postup do IV. ligy Severozápad.