Jún 062014
 
kornel

Slovenský futbalový reprezentant Kornel Saláta podporí v budúcom súťažnom ročníku mládežnícky futbal v súťažiach prípraviek Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky.
Nové vedenie Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky si za jeden zo svojich základných cieľov dáva rozširovanie mládežníckej základne. V tejto súvislosti zástupcovia štúrovského mikroregiónu Bohuš Toběrný a Gabriel Molnár absolvovali rokovania so slovenským reprezentantom Kornelom Salátom. “Na základe podnetu predsedu ObFZ Nové Zámky Petra Kováča sme vstúpili do rokovania s Kornelom za účelom získania jeho podpory pre súťaž prípraviek. Hneď ako sme ho oslovili, veľmi pozitívne reagoval na túto myšlienku a potešil sa z takejto formy spolupráce. Svojou kariérou, poctivým prístupom a pracovitosťou môže byť Kornel vynikajúcim vzorom pre začínajúcich futbalistov. Prisľúbil nám aj materiálnu podporu, pričom určite v rámci svojich časových možností navštívi aj niekoľko stretnutí,” uviedol Bohuš Toběrný na margo rokovaní o spolupráci, ktorá pôjde na prospech výchovy malých futbalistov. Výsledkom tejto progresívnej aktivity vedenia Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky od sezóny 2014/15 teda bude Liga prípraviek Kornela Salátu. “Chcem poďakovať Kornelovi Salátovi za prejavenú ochotu a podporu myšlienky rozvoja mládežníckeho futbalu v našom okrese. Som presvedčený, že sme v jeho osobe našli prirodzenú autoritu a vzor pre našich mladých futbalistov,” povedal predseda Oblastného futbalového zväzu Nové Zámky Peter Kováč.

Kornel SALÁTA je rodákom z Kamenice nad Hronom, je slovenským futbalovým reprezentantom, účastníkom MS 2010 v Juhoafrickej republike. Svoju kariéru rozbiehal v MŠO Štúrovo, v najvyššej slovenskej súťaži debutoval v sezóne 2005/06 v drese Matadoru Púchov. Následne prestúpil do Artmedie Petržalka, kde získal ligový i pohárový triumf. V lete roku 2009 sa stal hráčom Slovana Bratislava. V roku 2011 podpísal 4-ročný kontrakt s ruským prvoligistom FK Rostov, momentálne je na hosťovaní v FK Tom Tomsk.

Na titulnej snímke je slovenský reprezentant Kornel Saláta, ktorý prevzal patronát nad súťažou prípraviek v Oblastnom futbalovom zväze Nové Zámky.