Jún 082014
 
07

Vo Veľkom Mederi potvrdili v sobotu 7. júna historický postup do 3. ligy, zverenci Petra Léranta sa tešili z víťazstva nad Belušou.
Pred peknou návštevou 350 divákov sa zrodilo hladké víťazstvo domáceho tímu v pomere 2:0, keď sa o góly suverénneho lídra súťaže postarali Ondřej Čtvrtníček a Ádam Mészáros. Hralo sa za veľkej horúčavy, priebeh zápasu už bol poznačený blížiacimi sa oslavami postupu. Zápasový účet otváral netradičný strelec Čtvrtníček, český legionár využil výbornú prihrávku Szaboa a po peknom sóle strelil úvodný gól stretnutia. Všadebol Čtvrtníček bol aj pri druhom góle Veľkého Medera, keď našiel Mészárosa, ktorý strelou po zemi potvrdil konečný výsledok 2:0. Po obrátke sa zápas už iba dohrával, peknú bodku mohol pridať Gögh, ale jeho strelu zastavilo brvno súperovej brány.
Oslavy so šampanským potom spustil slávnostný ceremoniál po stretnutí, keď predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši odovzdal pohár pre víťaza Majstrovstiev regiónu Západ do rúk kapitána MŠK Thermál Veľký Meder Petra Musila.

Veľký Meder – Beluša 2:0 (2:0)
Góly: 35. Čtvrtníček, 43. Mészáros.
Pred 350 divákmi rozhodovali Španka – Zifčák, Halíček.
MŠK THERMÁL: Rožník – Tuschel, Lérant (62. Föglein), Szabó, Kákics, Mészáros, Gögh, Pisár, Musil, Speck, Čtvrtníček. Tréner Peter Lérant.
TJ KOVO: Gombár (71. Opát) – Sviečka, Cíbik, Gažo (81. Šedík), Holeščák, Novisedlák, Ondrička, Gažo, Jánoško, Kodaj (46. Vavrík), Moško. Tréner Štefan Ondrička.

Na titulnej snímke odovzdáva predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši pohár za víťazstvo v Majstrovstvách regiónu Západ kapitánovi Veľkého Medera Petrovi Musilovi. Foto Zoltán Kovács