Jún 122014
 
P1000377

V Gabčíkove vyšli hviezdy, trinásty ročník Jedenástky roka Západoslovenského futbalového zväzu spestrilo opäť aj vyhlásenie najlepších rozhodcov, trénera aj súťaže Fair play.
Náladu rozbiehala na Žitnom ostrove stálica hudobnej scény, slovenská speváčka a muzikálová herečka Gizka Oňová pesničkou “Lásku, mier, pre krásnu zem”. Najznámejšia svokra z televíznej obrazovke si okamžite získala srdcia aj pozornosť futbalovej spoločnosti, hity populárnej Repeťáčky roztlieskali zaplnený kultúrny dom v Gabčíkove. Moderátori slávnostného večera Anton Halenár a Sandy Dovičovičová potom už uviedli predsedu Západoslovenského futbalového zväzu Ladislava Gádošiho, ktorý privítal všetkých vyhodnotených aj hostí. “Vnímame, aký veľký skok zaznamenal futbal v Gabčíkove, aj preto sa tešíme, že ľudia na čele klubu chcú nadviazať na slávne tradície. Som rád, že svoju zanietenosť pre futbal mohli preukázať aj na akcii takého rangu, ako je Jedenástka roka ZsFZ,” povedal Ladislav Gádoši, ktorý potom ocenil hráčov Jedenástky roka. “Futbal nehráme iba na ihrisku, musíme si vážiť aj takéto slávnosti, a o to viac sme radi, že sme v Gabčíkove mohli privítať všetkých jedenásť vyhodnotených hráčov, ktorí aj svojou prítomnosťou vyjadrili vážnosť a rešpekt pred Jedenástkou roka,” vyzdvihol šéf najväčšieho futbalového regiónu peknú účasť futbalovej smotánky. Do Jedenástky roka sa zmestili hráči zo siedmich klubov, pričom najviac hlasov získal Csaba Szorád a za najlepšieho trénera bol vyhlásený Marián Süttö, ktorý viedol v tejto sezóne Gabčíkovo. “Hráči, ktorí boli nominovaní do Jedenástky roka, majú obrovskú kvalitu. Som presvedčený, že s týmito chlapcami by sme sa nestratili ani v najvyššej súťaži,” poklonil sa Marián Süttö kvalite, oblečenej v dresoch Západoslovenského futbalového zväzu. Predseda Komisie rozhodcov Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Prešinský potom ocenil najlepších rozhodcov, v kategórie hlavný rozhodca bol vyhlásený za najlepšieho Zsolt Fehér z Galanty a za najlepšieho asistenta rozhodcu bol ocenený Ján Klabník z Dubnice nad Váhom.

Jedenástka roka Západoslovenského futbalového zväzu 2014
Peter Kostoláni (KFC Komárno), Jozef Adámik (KFC Komárno), Peter Čvirik (TJ OFC Russel Gabčíkovo), Michal Hambálek (FC Neded), Martin Blaho (OTJ Palárikovo), Ádam Mészáros (MŠK Thermál Veľký Meder), Csaba Szorád (KFC Komárno), Peter Černák (FC Baník Horná Nitra), Tomáš Faragó (TJ OFC Russel Gabčíkovo), Adam Kanyicka (TJ Družstevník Veľké Ludince), Matúš Paukner (TJ OFC Russel Gabčíkovo).

Súťaž Fair play
MŠK Thermál Veľký Meder (Majstrovstvá regiónu Západ), FK Kolárovo (IV. liga Juhovýchod), FK Junior Kanianka (IV. liga Severozápad), TJ Družstevník Jacovce (V. liga Západ), Lokomotíva Kozárovce (V. liga Východ), TJ Vápeč Horná Poruba (V. liga Sever), ŠK TOP Pusté Uľany (V. liga Juh).

Na titulnej snímke hráči Jedenástky roka ZsFZ 2014 s najlepším trénerom Mariánom Süttöom a predsedom Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavom Gádošim.