Jún 152014
 
9

V Seredi oslávili storočnicu futbalu ako sa patrí. Futbalisti si uctili výročie historickým úspechom v podobe postupu do II. ligy a svoju silu ukázali aj v exhibícii proti Trnave.
Sobota patrila v Seredi futbalu, pri Váhu bol od skorého rána pripravený bohatý sprievodný futbal pre divákov, práve fanúšikovia sú najväčšou pýchou dnes už storočného klubu. Historicky prvý zápas sa hral v Seredi v deň založenia klubu 28. júna 1914, na seredské hody si vtedy pozvali susedov z neďalekého Leopoldova. Derby sa vtedy skončilo remízou 4:4 a body sa delili aj pri oslave o sto rokov neskôr, keď ŠKF Sereď remizoval so Spartakom Trnava 3:3. Oslavy gradovali popoludní, keď bolo do užívania slávnostne odovzdané tréningové ihrisko a v rámci nádherného jubilea bolo ocenených aj 23 najlepších hráčov a zaslúžilých funkcionárov klubu, ktorým odovzdával ceny aj primátor Serede Martin Tomčányi. “Futbal v Seredi má obrovskú históriu, krajší darček, než akým je hitorický postup do druhej najvyššej súťaži, hráči ani nemohli svojmu klubu dať. Sereď je navyše známa svojím diváckym zázemím, ktoré jej môžu závidieť aj kluby z vyšších súťaží. Jubilantovi gratulujem a do ďalších rokov života želám ďalšie úspechy,” uviedol predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši.
Príjemným spestrením osláv bolo aj prekvapenie, o ktoré sa postaral viceprimátor Mesta Sereď Ľubomír Veselický, keď na alegorickom voze priviezol darčeky pre mládežnícke družstvá. Pamätníci mali dostatok priestoru, aby si zaspomínali na krajšie aj smutnejšie časy, ktorými prešiel seredský futbal. Aj sobotňajšia oslava ale ukázala, že oslávenec má pred sebou sľubnú budúcnosť.

Výsledkový servis zo sobotňajších osláv storočnice futbalu v Seredi
Starší žiaci: Sereď – Trnava 2:5 (1:3), Sokol 2.
Dorast: Sereď – Šamorín 2:0 (1:0), J. Morong, Kurbel.
Starí páni: Sereď – Internacionáli Slovenska 7:9 (3:6), I. Hodúr 3, J. Švec, M. Sečeň, S. Búran, R. Očenáš – J. Timko 4, Ľ. Moravčík 2, J. Kožlej, J. Simon, M. Jančula.
Muži: Sereď – Trnava 3:3 (2:1), A. Morong, Varhaník (11 m), R. Meszlényi – E. Sabo (11 m), Philemon, Bortel.
ŠKF: Hrdina – Penciak, K. Vaško, Hulák, Šupák, Loduha, Varhaník, Urgela, Kasaj, Scherhaufer, Morong. Striedali: Jurč, Brezinský, Frťala, Hanzel, R. Meszlényi, Burak (z Maced.). SPARTAK. Strapák – Čarnota, Bortel, Tóth, Mečiar, E. Sabo, Karaš, Kuzma, Vlasko, Mikovič, Chovanec. Striedali: Kneževič – Janečka, Philemon, Mikinič.

Na titulnej snímke odovzdáva predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši pohár za prvé miesto v III. lige Západ kapitánovi ŠKF Sereď Kamilovi Vaškovi. Foto Štefan Hubinák