Jún 222014
 
Vitaz 2H TRC 2014

Futbaloví rozhodcovia sa počas letnej prestávky pripravujú na sezónu a fyzické previerky aj tenisom.

V sobotu 21. júna sa na kurtoch 1. TC Trnava odohral 1. ročník tenisového turnaja Tenis Referee cup. Organizáciu si zobral na starosť Západoslovenský futbalový zväz na čele s jeho predsedom Ladislavom Gádošim a v spolupráci s Asociáciou Rozhodcov Slovenského futbalového zväzu.
Turnaja sa zúčastnili rozhodcovia a delegáti slovenských republikových súťaží. Aj keď nie všetci hrali, prišli podporiť svojich kolegov aspoň morálne.
Zápasy sa hrali na jeden hraný set. Najskôr sa bojovalo v skupinách systémom každý s každým a podľa výsledkov a poradia v nich vzišiel tenisový pavúk. Tam už nasledovali neľútostné boje, kde neúspešný hráč ukončil svoju tenisovú púť na kurte.
Vo veľmi priateľskej atmosfére sa odohrali kvalitne tenisové zápasy, hráči si navzájom nič nedarovali. Bojovalo sa o každý centimeter kurtu, miestami až “horela” antuka. Tenisové umenie častokrát nahrádzala až obdivhodná húževnatosť a bojovnosť. Hádok bolo minimum, keďže rozhodcov bolo až, až…
Po vyrovnaných súbojoch v napínavom súboji o celkové prvenstvo nakoniec uspel vo finále Rastislav Žákech, keď porazil Pavla Chmuru 7:5. Na treťom mieste skončil Vladimír Vnuk.
Po odohratí dvojhier nasledoval turnaj vo štvorhrách. Tieto zápasy mali vyšší emotívny náboj. V tejto časti bolo okrem športovej stránky zaujímavé aj sledovať, ako sa tvorili dvojice… Väčšinou sa spájali rozhodca s asistentom. Takéto vyskladanie sa osvedčilo aj finálovým dvojiciam. Vyraďovacou časťou sa prebojovali do finále dvojice Chmura/Dušan Hrčka a Korista/Rado Sluk. Vo vyrovnanom zápase sa “zapotil” aj empajrový rozhodca, v jednej chvíli musel prísť rozhodnúť spornú loptičku aj nezávislý domáci pozorovateľ. Nakoniec sa z celkového prvenstva radovala po víťazstve 6:3 dvojica Dušan Hrčka s Pavlom Chmurom. Na treťom mieste skončila dvojica Rastislav Žákech/ Henrich Mikulaj
Za veľmi vydarenú akciu patrí poďakovanie predsedovi Západoslovenského futbalového zväzu Ladislavovi Gádošimu, všetci účastníci si pochvaľovali vynikajúcu organizáciu a celkové zabezpečenie turnaja ako po stránke športovej, tak aj spoločenskej. Už teraz je isté, že sa o rok v Trnave stretnú rozhodcovia s raketami zase.

Na titulnej snímke odovzdáva predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši cenu za prvé miesto víťazovi I. ročníka Tenis Referee Cupu Rastislavovi Žákechovi.