Júl 182014
 
edo

Letná prestávka mala krátke trvanie, spolu s mužstvami začali prípravu na novú sezónu aj delegáti stretnutia, ktorí mali počas dvoch dní v Radave pripravený bohatý program.
V penzióne Iveta sa v dňoch 11. a 12. júla konal seminár delegátov stretnutia Západoslovenského futbalového zväzu, ktorých v Radave privítal spolu s pozvanými hosťami a prednášajúcimi člen Komisie delegátov ZsFZ Štefan Hodoško. Predseda Západoslovenského futbalového zväzu Ladislav Gádoši vo svojom príhovore zhodnotil uplynulú sezónu, prítomným delegátom sa aj poďakoval za ich činnosť, predseda Komisie delegátov ZsFZ Eduard Chalmoviansky privítal aj nováčikov v radoch delegátov, ktorých nominovali oblastné futbalové zväzy.
V piatkovom programe bol kladený dôraz na zmeny a novinky v legislatíve Slovenskej republiky pri organizácii športových podujatí, ktoré vo svojej výborne pripravenej prednáške predstavil člen Komisie delegátov ZsFZ Alexander Benedikovič, potom prezentoval elektronickú správu delegáta stretnutia a správu delegáta pozorovateľa rozhodcov Pavol Šípoš. V sobotu dostal priestor aj psychológ a futbalista v jednej osobe Peter Kuračka, ktorý prednášal na tému Komunikácia delegát, rozhodca, funkcionár. Ešte dopoludnia prišli na rad aj video ukážky z uplynulého ročníka zo súťaží Západoslovenského futbalového zväzu, ktoré prezentoval člen Komisie rozhodcov ZsFZ Vladimír Kováč, potom komentoval video ukážky z najvyššej súťaže Pavol Šipoš. Poobede sa delegáti stretnutia oboznámili s pokynmi pre nový súťažný ročník a záver patril vyhodnoteniu seminára očami predsedu Komisie delegátov Eduarda Chalmovianskeho, ktorý predstavil aj pokyny pred novým súťažným ročníkom.

Na titulnej snímke je predseda Komisie delegátov Západoslovenského futbalového zväzu Edauard Chalmoviansky.