Aug 132014
 
v_ondrejka

Nový formát Slovnaft cupu sa teší diváckemu záujmu, v Šimonovanoch bolo na účastníka Fortuna ligy zo Zlatých Moraviec zvedavých 550 divákov, ktorí po zápase tlieskali obom mužstvám, víťazovi aj porazenému!


Vo vynikajúcej kulise sa hral súboj Šimonovany – FC ViOn, v ktorom sa zrodil výsledok 0:3. Hladký postup favorita do tretieho kola Slovnaft cupu sa zrodil už v prvom polčase, keď dvojgólové vedenie hostí zabezpečili Elvis Mashike Sukisa a Július Szöke, víťazstvo Zlatých Moraviec poistil tretím gólom v samom závere Karol Pavelka.
Šimonovany sú účastníkom IV. ligy Severozápad, zverenci Pavla Kermieta zatiaľ čakajú na prvé body v novej sezóne, keď v 1. kole podľahli doma v prestížnom derby veľkému bratovi z Partizánskeho po prehre 0:2 a naprázdno vyšli aj v druhom kole na Hornej Nitre, tiež po prehre 0:2. Nevydarený vstup do sezóny sa ale v Šimonovanoch ani v najmenšom nepodpísal na kulise druhého kola Slovnaft cupu, z ktorej bol príjemne prekvapený aj tábor súpera. Zlaté Moravce a Šimonovany delí možno 35 km, prestížne meranie síl cez kopec bolo svedkom priateľskej atmosféry v hľadisku. Šály a dresy FC ViOn mali na sebe dokonca aj viaceré domáci fanúšikovia! “Priznám sa, najskôr som takmer neveril vlastným očiam, keď som v hľadisku videl veľa fanúšikov v našich dresoch. Rovnako bezprostredné bolo prijatie zo strany funkcionárov Šimonovian, príklad by si mohli brať aj v najvyššej súťaži,” komentoval atmosféru pohárového súboja majiteľ FC ViOn Viliam Ondrejka. V Zlatých Moravciach vnímajú pohárové merania so súpermi z regionálnych súťaží v rámci Slovnaft cupu nielen ako propagáciu futbalu, ale i klubu FC ViOn ako takého. “Hrali sme pred peknou kulisou v Šimonovanoch, v treťom kole sa predstavíme v Kalnej nad Hronom, žreb nám v tomto smere prial, keďže hráme v lokalitách, odkiaľ tiež chodia fanúšikovia na naše zápasy,” neskrýval Viliam Ondrejka očakávania z ďalšieho pohárového súboja. Tretie kolo Slovnaft cupu sa bude hrať v utorok 2. septembra.

Na titulnej snímke je Viliam Ondrejka.